Samodzielne spływy kajakowe Wisłą

facebook youtube

Kiedy można samodzielnie wybrać się na spływ i ile to kosztuje? Sprawdź KALENDARZ.

Samodzielne spływy kajakowe Wisłą (bez przewodnika i instruktora) odbywają się na poniższych trasach:

 

 

Trasa 1 / Spytkowice - Brzeźnica

Długość trasy: 10 km (5 km Wisła + 5 km Kanał Łączański)

Czas płynięcia: ~ 2 godz.

Trudność trasy: łatwa

Uciążliwość trasy: nieuciążliwa

Atrakcyjność trasy: bardzo atrakcyjna

OPIS TRASY: Wisła na tej trasie jest bardzo spokojną rzeką o słabym nurcie dzięki temu bez przeszkód mogą z niej korzystać nawet początkujący kajakarze, jak i rodziny z dziećmi. Brak przenosek, miejsc niebezpiecznych, wystających drzew, kamieni i skał, które mogłyby doprowadzić do wywrotki kajaka. Malownicze krajobrazy Doliny Karpia z perspektywy kajaka urzekną miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Trasa oznaczona jest Szlakiem Kajakowym Doliny Karpia z możliwością skorzystania z gry terenowej tzw. Questu Kajakowego. Trasa obejmuje malowniczy odcinek Wisły i Kanału Łączańskiego podczas której zobaczysz przeprawę promową na Wiśle, bramę przeciwpowodziową w Łączanach, mosty z 20-lecia międzywojennego na Kanale Łączańskim (dawniej Kanale Galicyjskim) oraz austryjacką budowlę - syfon z początku XX wieku w Brzeźnicy. Atrakcją spływów na tej trasie jest możliwość obserwacji ptactwa wodnego (obszar Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy, ścieżka ornitologiczna w Łączanach). Biorąc udział w Queście Kajakowym dowiesz się o tradycjach flisackich, spływach galarami, przyrodzie Wisły oraz o ciekawej historii związanej z Wisłą i Kanałem Łączańskim. Płynąc tą trasą, która jest częścią Szlaku Żeglownego, zastosuj się do przepisów żeglugi śródlądowej.

 

Trasa 2 / Smolice - Brzeźnica

Długość trasy: 18 km (13 km Wisła + 5 km Kanał Łączański)

Czad płynięcia: ~ 3,5 godz.

Trudność trasy: łatwa

Uciążliwość trasy: nieuciążliwa

Atrakcyjność trasy: atrakcyjna

OPIS TRASY: Wisła na tej trasie jest bardzo spokojną rzeką o słabym nurcie dzięki temu bez przeszkód mogą z niej korzystać nawet początkujący kajakarze, jak i rodziny z dziećmi. Brak przenosek, miejsc niebezpiecznych, wystających drzew, kamieni i skał, które mogłyby doprowadzić do wywrotki kajaka. Malownicze krajobrazy Doliny Karpia z perspektywy kajaka urzekną miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Trasa oznaczona jest Szlakiem Kajakowym Doliny Karpia z możliwością skorzystania z gry terenowej tzw. Questu Kajakowego. Trasa obejmuje malowniczy odcinek Wisły i Kanału Łączańskiego podczas której zobaczysz przeprawę promową na Wiśle, bramę przeciwpowodziową w Łączanach, mosty z 20-lecia międzywojennego na Kanale Łączańskim (dawniej Kanale Galicyjskim) oraz austryjacką budowlę - syfon z początku XX wieku w Brzeźnicy. Atrakcją spływów na tej trasie jest możliwość obserwacji ptactwa wodnego (obszar Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy, ścieżka ornitologiczna w Łączanach). Biorąc udział w Queście Kajakowym dowiesz się o tradycjach flisackich, spływach galarami, przyrodzie Wisły oraz o ciekawej historii związanej z Wisłą i Kanałem Łączańskim. Płynąc tą trasą, która jest częścią Szlaku Żeglownego, zastosuj się do przepisów żeglugi śródlądowej.

 

Trasa 3 / Brzeźnica - Tyniec

Długość: 18 km

Czas płynięcia: ~ 3,5 godz.

Trudność trasy: łatwa

Uciążliwość trasy: nieuciążliwa

Atrakcyjność trasy: atrakcyjna

 

 

 

W ramach działalności naszej mobilnej wypożyczalni sprzętu turystycznego zlokalizowanej w Brzeźnicy w Dolinie Karpia, oferujemy Państwu wynajem wysokiej jakości sprzętu:

 

  • Kajaki na Wisle mobilna wypozyczalnia kajakow 1.JPG
  • Kajaki na Wisle mobilna wypozyczalnia kajakow 2.JPG
  • Kajaki na Wisle mobilna wypozyczalnia kajakow 3.JPG
  • Kajaki na Wisle mobilna wypozyczalnia kajakow 4.JPG

 

oraz akcesoriów dodatkowych:

 

Powyższy sprzęt po wcześniejszym zawarciu umowy dowozimy w umówione miejsce, a następnie odbieramy po zakończonym spływie.

 

Zapraszamy!