Wizyta blogerów w Dolinie Karpia - 9-10 czerwca 2019

facebook youtube

Wszystko zaczęło się od wysłania zaproszenia z nietypowym poczęstunkiem do osób znanych w świecie blogerów z podróżniczych dusz, bogatych kubków smakowych, zdrowego stylu życia. Na zaproszenie Stowarzyszenia Dolina Karpia odpowiedzieli: Paulina i Kasia z Polska na Weekend, Marta i Sandra z zdrowo_w_15_minut, Joanna i Agnieszka z c_aska_, Piotr i Magdalena z Kocham Gotować, Ryszard i Elżbieta z discover.polska. Tak oto 9 czerwca przybyli w nasze strony i sadząc po uśmiechach, cudownie spędzili czas w Dolinie Karpia.

Wizyta rozpoczęła się aktywnie od 9-kilometrowego spływu kajakami po Wiśle, zorganizowanego przez Kajaki-na-Wisle.pl oraz Kajaki na Skawie. Nie zwalniając tempa, szybka przesiadka na rowery i 12-kilometrowa malownicza trasa Szlakiem Doliny Karpia. Wycieczka zakończyła się w Ranczo w Dolinie Karpia, pysznym poczęstunkiem składającym się z produktów lokalnych takich jak: prażonki polańskie, karp wędzony, krówka zatorska czy chleb Revel z Doliny Karpia.  Po dniu pełnym wrażeń goście udali się na odpoczynek do MOLO Resort w Osieku, gdzie mogli skorzystać z licznych atrakcji hotelu m.in. plaży z basenem, klubu i restauracji.

Drugi dzień rozpoczął się nieco spokojniej, z dużą dawką wiedzy z Pasieki na Zastawiu, gdzie przy lemoniadzie z dodatkiem miodu w plastrach, odbyły się warsztaty pszczelarskie. Po intensywnych „zajęciach z pszczołami” obiad z karpiem zatorskim w roli głównej w Restauracji REVEL w Zatorze, ponadto  goście mieli możliwość degustacji, zaskakującej połączeniem smaków, pizzy z karpiem. Po doznaniach smakowych, krótka wizyta w Supermarkecie HANA, gdzie na specjalnym regale można znaleźć regionalne produkty z Doliny Karpia m.in. Skarby Doliny Karpia. Przyszedł czas na coś „na słodko”, warsztaty  z ręcznego formowania i pakowania krówki oraz pyszny lodowy deser w Lolly Polly w Zatorze.

Realizacja tej niesamowitej przygody była możliwa dzięki ludziom pełnym pasji,  współpracującym ze sobą w ramach marki lokalnej Dolina Karpia. Znakiem naszej marki lokalnej mogą pochwalić się produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością, związkiem z Doliną Karpia i przyjaznością dla środowiska. Więcej o produktach i usługach ze znakiem marki, znajdziecie na www.dolinakarpia.eu w zakładce Zasmakuj.

 

Paulina Sondej

Stowarzyszenie Dolina Karpia