III Kajakowy Spływ Gminy Brzeźnica - 4 czerwca 2017

facebook youtube

                4 czerwca 2017 w słoneczną niedzielę odbyła się już trzecia edycja Kajakowego Spływu Gminy Brzeźnica w ramach Pikniku Rodzinnego w Brzeźnicy i VII Małopolskich Dni Świętego Jana Pawła II. Impreza odbyła się po raz kolejny przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. W tym roku wydarzenie dodatkowo wsparł Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II z Krakowa.

                W wydarzeniu udział wzięło 31 mieszkańców Gminy Brzeźnica i przyjezdnych turystów. Spod Izby Regionalnej Doliny Karpia, przy której miała być meta spływu, zostali oni przetransportowani autokarem turystycznym do Spytkowic w pobliżu przeprawy promowej na Wiśle. Na miejscu czekały już kajaki turystyczne 2 - osobowe, których właścicielem jest mobilna wypożyczalnia kajaków z Brzeźnicy koło Krakowa Kajaki-na-Wisle.pl. Osoby biorące pierwszy raz udział w spływie kajakowym zostały poinstruowane z podstaw rekreacyjnego pływania kajakiem oraz zasad bezpieczeństwa na wodzie przez instruktora turystyki kwalifikowanej Grzegorza Pyjosa, który po raz trzeci był organizatorem tej gminnej imprezy, jak również organizatora spływów kajakowych w Dolinie Karpia i w Krakowie oraz właściciela mobilnej wypożyczalni kajaków turystycznych Kajaki-na-Wisle.pl. Podczas spływu, którego długość wynosiła 10 km, uczestnicy mogli w wygodnych kajakach delektować się pięknymi krajobrazami nad Wisłą, wsłuchiwać się w śpiew ptaków oraz wysłuchać cennych informacji turystycznych, których na całej trasie udzielał przewodnik Grzegorz Pyjos. W trakcie całej imprezy uczestnikom towarzyszyło gorące słońce i delikatny wiatr. Po zakończonym spływie w Brzeźnicy, uczestnicy wzięli udział w konkursie z wiedzy o Janie Pawle II. Zwycięzcy otrzymali nagrody niespodzianki. Kolejna edycja tej wspaniałej imprezy już w 2018 roku. Serdecznie zapraszamy!

 

            Organizator bardzo dziękuje za włączanie się w imprezę partnerom: Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Galeria zdjęć z tej imprezy - kliknij TUTAJ